Blog Detail

У Києві відбулись урочистості з нагоди 1031-ї річниці хрещення України-Руси

28 липня Православна Церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира та відзначає 1031-річчя хрещення Руси-України. З цієї нагоди Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у священному для православних вірних місці, прадавньому осередку Київської Митрополії – храмі Святої Софії, основу якого заклав святий князь Володимир, а довершив його син – благовірний князь Ярослав Мудрий.

Його Блаженству співслужив єпископат Православної Церкви України, митрополит Гальський Емануїл з делегацією від Константинопольської Церкви, митрополит Іоан з делегацією від Елладської Церкви та духовенство з усієї України. За богослужінням також молилася численна кількість вірян.

Предстоятель Православної Церкви України привітав всіх присутніх з величним святом та подякував за спільну молитву.

Митрополит Епіфаній наголосив, що Об’єднавчий собор відкрив нову сторінку буття Православ’я в Україні.

«Доказом того, що це є правильний шлях, маємо успішне довершення справи, започаткованої ще століття тому, адже у 1919 році вперше було офіційно проголошено Акт, відповідно до якого Українська Православна Церква повинна була керуватися незалежно на засадах автокефалії. Тоді ж Україна спрямувала свої прохання до Константинопольської Церкви-матері благословити її автокефальне церковне буття. Відомі буремні події 20 століття, як хвилі штормового моря, не раз нападали на корабель української церковної автокефалії. Але не в силах людських подолати те, що благословив Сам Бог, і, хоча боротьба за відновлення історичної правди була справою кількох поколінь, все одно вона завершилась успіхом. І ми зараз споживаємо плоди того, що наші батьки, діди і прадіди посіяли і плекали впродовж цілого століття. Пів року тому в цих священних стінах під покровом Діви Марії Оранти, Нерушимої стіни, відбувся Об’єднавчий собор, який відкрив нову сторінку буття православ’я в Україні як єдиної помісної автокефальної Православної Церкви, незалежність якої всеправославно проголошена і утверджена Томосом Вселенського Патріарха, вперше урочисто представленим в Україні саме тут», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель охарактеризував завдання та виклики, які стоять перед Українською Церквою.

«Нині перед нами стоять нові завдання, що в сутності своїй дуже нагадують працю, яку звершив святий рівноапостольний великий князь Володимир. Найперше, як він зміцнював єдність Київської держави, ми теж повинні зберігати нашу церковну єдність, сприяти об’єднанню навколо Київського престолу всіх православних дітей України, дбати про суспільний мир та злагоду. Як князь Володимир дбав про поширення віри христової, ми також маємо продовжити працю з духовного оновлення українського народу, маємо новим його поколінням відкривати спасительну істину православної християнської віри. Як віра самого рівноапостольного князя виявилася в ділах милосердя до ближніх, ми теж з вами повинні дбати про благодійність, допомагати тим, хто потребує нашої з вами уваги і підтримки», – підсумував Предстоятель Православної Церкви України.

Після завершення богослужіння відбувся перший після об’єднання Український хресний хід від святої Софії Київської до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру, а також молебень і молитва за Україну.

Після Божественної літургії відбувся український хресний хід від храму Софії Київської до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру, де було звершено молебень з нагоди 1031-ї річниці хрещення Руси-України. Хресний хід і молебень очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Разом з Предстоятелем помісної Української Православної Церкви до постаменту святого князя пройшла повнота єпископату, представники Церкви-Матері – Вселенського Патріархату, а також Елладської Православної Церкви, п’ятий Президент України Петро Порошенко та численні священики й віряни.

Урочиста процесія пронесла вулицями Києва чудотворні святині: частинку Древа Хреста Господнього та мощі святого апостола Андрія Первозваного, які напередодні прибули до столиці.

На завершення молебня Митрополит Епіфаній подякував присутнім за спільну молитву та зазначив, що радість і посмішки на обличчі засвідчують єдність тих, хто долучився до святкувань.

Його Блаженство також відповів на запитання журналістів, зокрема, зазначивши, що Православна Церква України вже фактично визнана Елладською Церквою.

«Сьогодні на Божественній літургії уже брали участь представники Елладської Православної Церкви. Також наш архієрей співслужив  з представниками Елладської Церкви у Фессалоніках, що засвідчує, що де-факто Елладська Церква визнає автокефалію нашої Української Православної Церкви»– сказав Предстоятель.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *